A szexmunka körüli társadalmi vita, melyet jelentős közérdeklődés övez Magyarországon, nem ad lehetőséget arra a szexmunkásoknak, hogy érdekeiket képviseljék, kiszolgáltatott és peremre szorult helyzetükből fakadó igényeiket megfogalmazzák, nézőpontjaikat ismertessék a közvéleménnyel és a közpolitika alkotás szereplőivel.
A projekt keretén belül az ENSZ stratégia fontosságú ajánlásaira építve a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesülete teret kíván nyitni olyan az érintettektől jövő kezdeményezéseknek és felszólalásoknak, melyek megalapozhatják a közgondolkozás megváltozását és a speciális okok miatt hátrányos helyzetű szexmunkások igényeit reflektáló széleskörű vitákat. Ezen célok elérésé érdekében a pályázati projekt további részcélja, hogy a szexmunkások érdekképviseleti szervezetének (SZEXE) érdekérvényesítő szerepe megerősödjön és hatékonyan tudja betölteni az állami közpolitikaalkotás ellenőrzési funkcióját. A projektnek köszönhetően megerősödik a szexmunkások érdekérvényesítő képessége, SZEXE reprezentativitása és érdekképviseleti ereje, továbbá a szexmunka/szexmunka körüli társadalmi vitába és döntéshozatali folyamatokba eljutnak maguknak az érintetteknek a hangjai is.
A projekt keretein belül megrendezett konferenciáról itt olvashat:
Kinek mi a szex? – Szexmunkások őszinte vallomásai
Hozzánk nem bensőséges szexért jönnek
Emberek vagyunk, nem pénznyelő automaták
A projekt keretein belül megvalósult fotókiállitást itt tekintheti meg.
„ A projekt a EGT/Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával valósul meg.”
Az alábbi dokumentum, egy egyszerű kérdés-válasz formájában igyekszik elmagyarázni, hogy mi is ez a Norvég alap, a norvég civil alap, hogy megy az értékelés, stb.